Dzień Życzliwości

Utworzono dnia 21.03.2019

W czwartek 21 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Podczas tego wyjątkowego dnia uczniowie dowiedzieli się, że życzliwość to coś więcej niż bycie miłym. To wewnętrzna postawa, sposób życia. Ludzie życzliwi wyróżniają się dobrą wolą i gotowością niesienia pomocy. Z radością dbają o potrzeby innych ludzi. To dla nich zupełnie naturalna postawa, odczuwana na kilku płaszczyznach:w myślach, słowach i gestach oraz w działaniu.

Podczas Dnia Życzliwości odbył się Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza savoir-vivre”. Do konkursu zgłosiło się prawie 40 uczniów z klas 4-8. Konkursowicze musieli wykazać się wiedzą na temat zasad dobrego wychowania przy stole, w miejscach publicznych i względem drugiej osoby. Gdy uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami testowymi, pozostali uczniowie mieli możliwość wspólnie rozwiązać quiz na Mistrza savoir-vivre w sali gimnastycznej.

Jury konkursowe postanowiło wyróżnić Wiktorię Olek, Oliwię Walczak, Wiktorię Szczypkowską oraz Piotra Kmiecika. Wicemistrzami zostały Sandra Królak i Klaudia Strzelczak, natomiast tytuł „Mistrza savoir vivre” zdobył Jędrzej Walczak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań!

A. N.

Dzień Życzliwości