Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Utworzono dnia 26.06.2015

W piątek 26 czerwca br.  uczniowie naszej szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeli dźwięk dzwonka.

Dzień wcześniej odbyła się uroczysta Msza święta,  którą celebrował ksiądz Dariusz Brylak, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Była to szczególna msza, bo wspólnie dziękowaliśmy za cały rok nauki szkolnej, a jednocześnie żegnaliśmy księdza Dariusza, który z dniem 1 lipca zostaje przeniesiony do pracy w innej parafii.

Podczas piątkowej uroczystości pani Dyrektor Anna Wojciechowska-Mrotek podziękowała osobom prywatnym, instytucjom, organizacjom oraz rodzicom za wspieranie działań podejmowanych w tym roku szkolnym na terenie naszej placówki. Następnie uhonorowano uczniów klas I-III dyplomami "Wzorowego Ucznia", a uczniów klas IV-V świadectwami z biało-czerwonym paskiem. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Szczególnym momentem było wręczenie uczniom klasy szóstej świadectw ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczeń z wynikami tegorocznego sprawdzianu zewnętrznego. Absolwenci ze średnią 4,75 i powyżej otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice odebrali z rąk pani Dyrektor i wychowawcy listy gratulacyjne. Pani Dyrektor zwracając się w ostatnich słowach do tegorocznych absolwentów podkreśliła ich bardzo dobry wynik ze sprawdzianu i życzyła, by mogli ten sukces powtórzyć w gimnazjum.

W dalszej części uczniowie klasy piątej w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali szóstoklasistów. Finalnie absolwenci zaprezentowali  pożegnalny występ, który rozpoczęli polonezem, a zakończyli wesołą choreografią do piosenki "Bądź gotowy dziś do drogi". Słowa podziękowania skierowali również rodzice, którzy wyrazili swoją wdzięczność dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i serce, jakie włożyli w edukację ich dzieci.

Po części artystycznej uczniowie i towarzyszący im rodzice udali się do klas, gdzie wręczone zostały pozostałe świadectwa. Uczniowie po pożegnaniu z wychowawcami udali się na zasłużone wakacje.

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!