Wycieczka Szlakiem Piastowskim

Utworzono dnia 12.06.2014

W czwartek 12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się wraz z opiekunami na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. W programie znalazło się również westernowe miasteczko Silverado City koło Żnina.

W klimat westernowego miasteczka wycieczkowiczów wprowadził kowboj, który zaprosił do zwiedzenia miasteczka i udziału w różnych atrakcjach. Dzieci mogły między innymi uczestniczyć w takich konkurencjach, jak: łapanie na lasso, rzut ringo, dojenie krowy czy jazda na byku. W ramach pokazów uczniowie przyjrzeli się, jak wygląda napad na bank oraz podziwiali jazdę konną i akrobację.

Niezwykłych wrażeń dostarczyło również zwiedzanie rezerwatu archeologicznego z rekonstrukcją drewnianej osady kultury łużyckiej w Biskupinie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Lepienie naczyń z gliny”. Zajęcia wyjaśniały, w jaki sposób powstały pierwsze formy gliniane w epoce kamienia oraz jak mieszkanki drewnianej osady lepiły garnki, a potem je ozdabiały i wypalały. Zdobyta wiedza oraz możliwość obejrzenia replik naczyń z różnych kultur pozwoliły wycieczkowiczom wykonać własnoręcznie pamiątki z gliny.

Prawdziwym przeżyciem był rejs statkiem po jeziorze.

Wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczestników, gdyż pozwoliła zdobyć nowe doświadczenia i dostarczyła wielu cennych i nowych informacji o naszych przodkach z drewnianej osady.