Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji z Ostrowa Wielkopolskiego w przedszkolu

Utworzono dnia 25.10.2019

W piątek, 25 października br. grupy: „Biedronki” oraz „Kociaki” odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, podkom. Przemysław Raczak oraz sierż. sztab. Patrycja Lichtarowicz.

Tematem spotkania było zapoznanie wychowanków z zawodem policjanta, zasadami ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Zaproszeni goście omówili m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach,  znaczenie podstawowych znaków drogowych oraz funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej. Policjanci wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.Spotkanie było również okazją do przypomnienia dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków i jak wpływa to na ich bezpieczeństwo na drodze. Wychowankowie wykazali się dużą wiedzą pamiętając numery telefonów alarmowych odpowiednich służb.

Przedszkolaki z wyraźnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

JD

Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji z Ostrowa Wlkp. w przedszkolu

Utworzono dnia 30.10.2019, 21:27