Wycieczka na Górecznik

Utworzono dnia 22.06.2018

W piątek 22 czerwca dzieci z grupy najmłodszej „Krasnoludki” udały się na wycieczkę do zajazdu „Górecznik” w Przygodzicach.

Pobyt dzieci rozpoczęły warsztatami związanymi z  wypiekaniem chleba.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie kompleksu, w którym znajdował się skansen oraz Mini Zoo, gdzie dzieci mogły obejrzeć wszystkie zwierzątka, a nawet pogłaskać i nakarmić przyjaźnie nastawione kozy. Ciekawostką okazały się stare sprzęty rolnicze. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądał magiel, suszarnia, młocarnia, sieczkarnia, do czego służyły te narzędzia i jak one działały. Widziały stare żelazka "z duszą", a także najstarsze maszyny do szycia.

Kolejną atrakcją była multimedialna bajka „Czerwony Kapturek”.  W tym celu udaliśmy się do domku babci Czerwonego Kapturka, aby przez okno obejrzeć widowisko.

Jednak główną atrakcją wycieczki dla dzieci był park przygód, gdzie radościom i figlom nie było końca. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach ogromne modele owadów powiększone kilkaset razy.

A ile to radości sprawił maluchom przejazd kolorową kolejką….

Na koniec przedszkolaki zjadły pyszną zupkę i otrzymały swój wcześniej uformowany i upieczony chlebek oraz mały podarunek. Po aktywnie spędzonym czasie dzieci troszkę zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

M. Kaźmierska

Wycieczka na Górecznik