Wizyta strażaków w przedszkolu

Utworzono dnia 19.06.2018

19 czerwca br. przybyli do nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtórku. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom  zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie oraz sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

Dziękujemy  Druhom strażakom-ratownikom OSP Wtórek  za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu oraz za pouczającą lekcję na temat bezpieczeństwa.

J. Dzik

Wizyta strażaków w przedszkolu