Dzień Dziecka w przedszkolu

Utworzono dnia 01.06.2016

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu upłynął pod znakiem zabaw na Wyspie Pirackiej. Tego dnia realizowany był w przedszkolu projekt edukacyjny „Tęczowe pomysły”.

Dzieci przyszły przebrane za piratów. W przedszkolu otrzymały czapki pirackie i przygotowane wcześniej lunety, które miały im pomóc odnaleźć skarb. Na początku wszystkie dzieci zostały pasowane na piratów i kolejno wykonywały zadania. Najpierw malowały ryby, następnie śpiewały piosenki pirackie i tańczyły do muzyki „Piraci z Karaibów”. Po wykonaniu wszystkich zadań wyruszyliśmy na poszukiwanie ukrytego skarbu. Pomagały nam w tym strzałki i ukryte w lesie koperty ze wskazówkami. Dzieci prawidłowo odczytały wskazówki i odnalazły ukryty skarb – skrzynie z cukierkami.

Na koniec dzieci zjadły lody ufundowane przez Radę Rodziców. Był to niezwykły dzień pełen pozytywnych emocji i wrażeń.