WYCIECZKA DO MINI ZOO W NIEDŹWIEDZIU

Utworzono dnia 19.06.2015

19 czerwca br. „Krasnoludki” oraz dzieci młodsze z grupy  „Misie” uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Cicho-sza” w Niedźwiedziu. Celem naszej wyprawy było poznanie życia zwierząt przebywających  w mini zoo. Przemierzając alejki ogrodu przedszkolaki oglądały z bliska mieszkańców zoo, obserwowały ich tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapisują się w pamięci dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przyglądaliśmy się zachowaniu makaków, pawia, wielbłąda, szopa,  strusia i różnych gatunków egzotycznych ptaków, oraz kangurowi, noszącemu w torbie swoje maleństwo. Po drodze mijały nas koty, które podchodziły i łasiły się. Dodatkową atrakcją wycieczki był przejazd prawdziwą bryczką ciągniętą przez dużego, silnego konia.

Radości było co nie miara!  Pogoda nam dopisała, dlatego wspominamy wycieczkę bardzo miło.