WYCIECZKA DO REMIZY STRAŻACKIEJ WE WTÓRKU

Utworzono dnia 11.06.2014

W środę 11 czerwca br. przedszkolaki z najmłodszej grupy przedszkolnej „Krasnoludki” wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej we Wtórku. Dzieci mogły nie tylko z bliska obejrzeć wóz strażacki, ale chwilę w nim posiedzieć. Wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków i poznały używany przez nich w akcjach sprzęt pożarniczy. Maluchy dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Nie obyło się również bez głośnych sygnałów - z wozu strażackiego i syreny włączonej specjalnie dla przedszkolaków przez strażaka Marcina Fleischera.

Serdeczne dziękujemy panu naczelnikowi Marcinowi Fleischerowi z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wtórku za miłe przyjęcie i umożliwienie  nam zwiedzenia Remizy.