Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Józefowie

Utworzono dnia 21.06.2013

W piątek 21 czerwca dzieci z grupy „Krasnoludki” oraz „ Misie” wybrały się na wycieczkę autokarową do Wioski  Indiańskiej  w Józefowie.  Jest to największy tego typu obiekt w całej Europie! Przy bramie wjazdowej przywitała nas Indianka, rozdając mapy terenu, dzięki którym trafiliśmy do szeryfa, pilnującego porządku i bezpieczeństwa w wiosce.  Po wizycie u szeryfa rozpoczęły się atrakcje na Indiańskim Torze Przygody i strzelnicy ze stanowiskami do rzutu Tomahawkiem, podkową i kapeluszem na rogi bizona. Po przebyciu toru Indianie przygotowali dla nas posiłek w postaci kiełbaski z grilla. Posileni ruszyliśmy doić krowy, przeciągać linę oraz zjeżdżaliśmy na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni. Dużą atrakcją dla dzieci było płukanie złota i spotkanie z prawdziwym poszukiwaczem tego kruszywa. Dzieci otrzymały indiański tatuaż i imię oraz na szczęście kawałeczek „złota”. Na koniec wykonano grupowe zdjęcie na liście gończym na tle Wioski Indiańskiej.

Zmęczone, ale uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o udanej wycieczce.