SMERFY w ogrodzie zoologicznym

Utworzono dnia 18.06.2013

We wtorek 18 czerwca br. najstarsza grupa przedszkolna udała się razem z klasą I na wycieczkę do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Już od samego rana dzieci nie mogły doczekać się upragnionego wyjazdu. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał wędrówkom po alejkach ogrodu. Uśmiechnięte, podekscytowane twarze dzieci rozglądały się na wszystkie strony. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, lwy, krokodyle oraz małpy. Wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Odwiedzili również ,,motylarnię”, terrarium, akwarium oraz zwierzęta Madagaskaru. Przemierzając alejki ogrodu  dzieci oglądały  z bliska  zwierzątka,  poznały  ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w ich pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.